„Stiprūs kartu“ / Stop kadras

Įvykdžiusi 6000 pagalbos prašymų iniciatyva „Stiprūs kartu“ artėja prie pabaigos

Net 4 tūkstančius savanorių visoje Lietuvoje sutelkęs Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras skelbia apie artėjančią pilietinės iniciatyvos pabaigą. „Stiprūs kartu“ projekto nemokamu pagalbos numeriu 1827 bus galima kreiptis iki šio sekmadienio, gegužės 3 dienos.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras karantino piko metu per dieną gaudavo virš 500 žmonių pagalbos prašymų. Pastarąsias dvi savaites besikreipiančių skaičius sumažėjo iki 100. Savanorių iškvietimų į namus skaičius taip pat sumažėjo kelis kartus. Tą sąlygojo kelios pagrindinės priežastys, kurių pagrindinė – tai švelnėjančios karantino sąlygos. Kita priežastis – tai atsiradęs asmeninis santykis tarp pagalbos prašančiųjų ir mūsų savanorių, teikiančių pagalbą.

„Mūsų skambučių centras reguliariai, dažniausiai kas savaitę, sulaukdavo pagalbos prašymų iš tų pačių asmenų – rizikos grupei priskiriamų žmonių. Pastebėję tendenciją, kad žmonės prašo jiems į pagalbą atsiųsti jau buvusį savanorį (-ę), stengiamės pakartotinai į pagalbą siųsti jau pasitikėjimą pelniusį žmogų. Tokiu būdu natūraliai susiformavo žmogiški, tarpusavio supratimu ir pagalba grįsti tarpusavio santykiai, kuo labai džiaugiamės. Tai reiškia, kad net ir pasibaigus karantinui ir savanorių centro veiklai, dauguma pagalbos prašančių turės į ką kreiptis ir toliau. O tai su kaupu pateisina mūsų centro veiklos atsiradimą bei galutinį rezultatą“, – sako projekto koordinatorė Inga Naruševičiūtė.

„Stiprūs kartu“ iniciatoriai ragina piliečius ir toliau kreiptis tiesiogiai į jiems pagalbą jau suteikusius projekto savanorius, kurių pagalba garbingo amžiaus žmonėms buvo neatsiejama nuo šilto ir betarpiško bendravimo.

„Šioje savanorystėje susipažinau su savo kaimyne Aldona, kuri yra apie 80 metų amžiaus. Jai reikėjo tiesiog nupirkti maisto, nes jos dukra dirba anesteziologe ir ji save vadina „tiksinčia bomba“, todėl mamos aplankyti negalėjo. Kai tik atėjau, kaimynė Aldona pradėjo ašaroti, ji labai prašė manęs prisėsti ir pabūti su ja, nes iš tiesų jai labiau reikėjo žmogaus, su kuriuo tiesiog galėtų pasikalbėti. Kalbėjomės saugiai, laikydamosi visų saugumo reikalavimų. Šiandien man ypatinga diena, nes turiu naują draugę – Aldoną“, – pasakoja savanorė Gerda.

„Stiprūs kartu“ veikloje ypač aktyviai dalyvavo Lietuvos skautai: 250 skautų tiesiogiai dalyvavo sprendžiant šimtus pagalbos prašymų visoje Lietuvoje bei ieškant savanorių konkretiems atvejams vykdyti. Jiems įprastas atsidavimas prasmingiems darbams šiuo periodu buvo itin reikalingas.

„Skautų šūkyje „Dievui, tėvynei, artimui“, paskutiniam aspektui kartais skirdavome mažiausiai savo laiko, tačiau karantino metu savo artimui padėjome su kaupu. Visas indėlis atsispindėjo toje mūsų šūkio dalyje ir skautai suprato, kad artimas nėra tik mūsų skautų ratas, o tai yra visa Lietuva. Matėme didelę šio projekto prasmę ir norėtųsi, kad ateityje jis tęstųsi ne tik tokiose situacijose. Visi skautai pasakojo, jog su žmonėmis buvo labai stiprus asmeninis jausmas ir jiems pagalbos reikia ne tik karantino metu. Dėkojame „Stiprūs kartu“ projektui už nuostabią galimybę padėti kitiems“, – teigia vyriausioji skautininkė Ieva Brogienė.

„Stiprūs kartu“ projekto savanoriai įvykdė daugiau nei 2,2 tūkst. iškvietimų ir virš 6 tūkst. pagalbos prašymų. Vienas projekto iniciatorių Edmundas Jakilaitis mano, jog su prisidėjusių partnerių pagalba, žmonėms padėti tapo kelis kartus lengviau.

„Labai norime padėkoti visiems projekto partneriams, prisidėjusiems prie „Stiprūs kartu“ – jūsų pagalba žmonėms reiškė be galo daug. Didelis ačiū už operatyvų bendradarbiavimą socialiai atsakingam Lietuvos verslui – telekomunikacijų bendrovėms „Tele2“, „Telia“, „Bitė“, „Maximai“, „Circle K“, „Neste“, „Eugesta“ ir kitiems.

Dėkojame mūsų partneriams – „Maisto bankui“, „Gelbėkit vaikus“, Maltiečiams, visiems Lietuvos šefams ir, žinoma, šalies žiniasklaidai, taip vieningai parėmusiai mūsų iniciatyvą: „Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai“, Delfi“, „15min“, „Verslo žinios“, LNK kanalų grupei, „Lietuvos ryto“ TV, „M-1“, „Radiocentras“, „Lietus“, „Zip FM“, „Relax FM“, „Rock FM“ bei visai regioninei spaudai.

Ši iniciatyva yra nuostabi patirtis, parodanti, kokie iš tiesų esame stiprūs, kai veikiame kartu“, – sako E. Jakilaitis.

„Stiprūs kartu“ yra Šaulių sąjungos Pelėdų būrio iniciatyva, įgyvendinama su renginių organizavimo įmone „Pirmoji Kava“, Lietuvos skautais ir kitais partneriais.